Gökçe Tolon | Yabancı Dil Öğrenmek İçin 5 Büyük Neden
57566
post-template-default,single,single-post,postid-57566,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-1.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Yabancı Dil Öğrenmek İçin 5 Büyük Neden

Önce anadilinizi sonra ise ingilizcenizi  geliştirin -. Farklı dillerde  aynı fikri genellikle farklı şekillerde ifade edilir. Başka bir dil bilmenin büyük bir avantajı vardır.O dilde okuyacağınız makale ve yayımlar ufkunuzu genişletir.Farklı kültürleri tanıyıp öğrenmenize olanak sağlar.Anadilinize hakimseniz eğer yabancı dil öğrenmek oldukça kolay olacaktır.Dil bilgisi kurallarını iyi öğrenerek ve kelime dağarcığınızı geliştirerek yabancı dilinizi etkin kullanabilirsiniz. Zamanla daha yaratıcı cümleler kururup kullanmaya başlayacaksınız.Şunu unutmayın dil öğrenmek süreç ister bu yolda mümkün olduğunca sabırlı davranın ve temelini iyi oluşturarak yol alın.Sonrası çorap söküğü gibi gelecektir.

Seyahat deneyimlerinizi geliştirin – Seyahat etmek ve tatile çıkmak yaşamın en keyifli hallerinden ve yıl boyu dört gözle beklenen bir olay.Seyahat ederken topladığınız anıların yanısıra faydaya dönüştürmeyi de ihmal etmeyin.Alışveriş yaparken kullanacağınız ortamlar yaratın hatta mağaza sorumlusuna ürün ile ilgili sorular yönlendirin. Öğreneceğiniz birkaç sözcük ve kalıp bu süreçte etkin rol oynayacaktır.Seyahatiniz boyunca daha fazla insanla tanışmaya ve konuşmaya çalışın ve asla yanlış yaparım korkusuyla konuşmaktan uzak durmayın.

Farklı diller öğrenmek  güzeldir –İnsanı insan yapan konuşabilme yeteneğidir.Duygu ve düşüncelerimizi  dile getirmenin en güzel yoludur.Yeni bir dil öğrenmek yeni bir düşünce yapısını da öğrenmeyi ve ifade etme yetinizi güçlendirmeyi beraberinde getirir.Telafuzları ve dilin inceliklerini öğrenmek o dili hissetmek mükemmel bir duygudur.

Küresel topluluğa katılın – İster inanın ister inanmayın, dünyanın çoğunluğu İngilizce bilmiyor. Biz pek bunun farkında değiliz belki ama gerçek şu ki, yeni düşünce ve fikirler her yerde oluyorken hemen tercüme edilemiyor.Teknoloji yaşamımıza girdiğinden beri dünya küçülüyor ve daha fazla kişi ile iletişim kurma imkanı sağlıyoruz.İş ve kişisel hedefleriniz için dünyaya bağlanın.İşiniz için size fayda sağlayacak kontaklar bulun.Böylelikle hem farklı insanlar tanıyıp dilinizin gelişmesini sağlayacak hem de işinize katkıda bulunacaksınız.

Telafuzunu geliştirin – Bol bol film izleyin,müzik dinleyin. Gerekirse onları yüksek sesle tekrar edin hatta taklit edin. Ve herşeyden önce azimli olun. Kendinize inancınızı kaybetmeyin.Emeğinize saygı duyun ve bu emeğin karşılığını birgün tam layıkıyla alacağınızı aklınızdan hiç çıkartmayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gokcetolon
Comments:
  • Yusuf Atak
    Reply

    Teşekkürler 👍

    3 November 2016 at 20:37

Yorumunuz: