Gökçe Tolon | Harika Bir Yaşam Kurmanın Yolları
57589
post-template-default,single,single-post,postid-57589,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-1.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Harika Bir Yaşam Kurmanın Yolları

Yaşamınızı mütavizileştirin. Hepimiz teknolojinin gelişmesiyle ayak uydurabilmek adına en yeni ürünlere sahip olmak, kentin en pahalı gece kulübüne yada restoranına gidip dilediğimiz gibi eğlenmek ya da  gösterişli ev ve arabalar için bir dünya borcun altında kendimizi hapsederiz. İçinde bulunduğumuz durumda daha iyi hissetmek yerine borç döngüsünden bir türlü kurtulamayıp sonunda yıpranırız Hayalleriniz hep olsun ama hayalleri yakalamaya çalışırken hayatı elinizden kaçırmayın.Pahalı şeylere sahip olmak kalıcı mutluluk ve güvenliği sağlayamaz tek başına hiçbir zaman. Dikkatli harcama uzun vadede size daha fazla eğlence ve keyif getirecektir.

Paranızı çalıştırın Tasarruf etmek ve biriktiğini görmek harika bir duygudur. Çünkü paranızla beraber aslında sizin emeğiniz birikmiş olur. 40 lı ya da 60 lı yaşlarda emekliliğinizde size ilaç gibi gelecek harika bir hazinedir. Kazandığınız paranın bir bölümünü biriktirin ve uzun süre unutun. Dönüp baktığınızda kendiniz için en iyi yatırımı yaptığınızı göreceksin.

Kendinizi eğitin Değişim kaçınılmazdır. Zaman değiştikçe ihtiyaçlar farklılaşır ve her ihtiyaca yönelik gereksinimler ortaya çıkar. Kendinize zaman ayırın ve eğitin. Eğitim sadece yüksek lisans yapmak yada doktorunuzu tamamlamak değildir. İlginizi çeken her şeyi bol bol araştırın, bol bol okuyun. Okudukça fikirleriniz oluşacak ve bilgi sahibi olacaksınız. Kişisel gelişiminize önem verin. Kişisel gelişim seminerlerine katılın, kitap okuyun önce kendinizi tanıyın ve kişiliğinizi ortaya koyacak çalışmalar içinde bulun.

Kalıcı Kişisel İlişkiler geliştirin Hayatta her şeye sahip olduğunuzu varsayalım. Ama etrafınızda güzellikleri paylaşacak hiç kimse yok.

Mutlu olur muydunuz? Aile üyeleri ve arkadaşlar hayatımızın mutluluk büyük kaynağıdır. Paylaştıkça güzellikler artar.

Önce ailenizi sonrasında arkadaş ve dostlarınızı sahiplenin. Duygu ve düşünceler karşılıklı birbirine geçer. Sizin göstereceğiniz samimiyet ve ilgi kesinlikle karşılıksız kalmayacaktır.Yanınızda olan herkese değer verin. Karşılığını kısa sürede göreceksiniz.

Hayallerinize doğru yürüyün hatta koşun Hayatımız mükemmel olmasa  bile, mükemmelliğe bir gün erişebileceğimizi aklımızdan çıkarmayalım.Hayatın her döneminde yaşanan inişler ve çıkışlar bazen hayata kadar motivasyonumuzu kırar.Hayal kurmaktan çekinmeyin.Olabildiğince  büyük hayaller kurun, kurun ki gerçekleşsin. Hayali olan insanın hedefleri de var demektir. ‘Hayalimdi gerçek oldu’cümlesi hayal değil. Bunu kurabilen insanlar var ise biz neden bekliyoruz. Harekete geçme vakti. Haydi Hayallere yelken açın.

 

Motivasyon Kaybının Üstesinden Gelme

İşinizde yeni bir proje yada yeni bir etkinlik düzenleniyor yada özel hayatınızda yeni bir aktiviteye katılacaksınız ama canınız hiçbirşey yapmak istemiyor. Bu genellikle depresyon sebebi ya da erken bıkkınlık ve yaşadığınız olumsuz olaylarla ilgili bir birikmişlik olabilir.Birkaç kez özellikle üst üste yaşadığınız hayal kırıklığı ve hüsran motivasyonunuzun düşmesine neden olabilir.

 

 

gokcetolon
Henüz Yorum Yapılmamış

Yorumunuz: