Gökçe Tolon | Sanal Asistan – Üst Düzey Yönetici Asistanı
57732
post-template-default,single,single-post,postid-57732,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-1.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Sanal Asistan – Üst Düzey Yönetici Asistanı

Yönetici asistanı gitgide popülerleşen bir vizyona sahip.Eski kültür şirketlerin bünyesinde barındırdığı sekreter kavramından uzak ”yönetimsel becerileri”ne sahip, en az bir yabancı dil bilen kişilerle çalışmayı tercih ediyor günümüz  yöneticileri.Yöneticilerin yoğun temposuna ayak uyduracak ve onların yükünü hafifletecek kişilerle  çalışmak istiyor kurumlar.

Günümüzde teknolojinin geldiği nokta tüm işlerin tek bir tıkla yapıldığı nokta olarak gözlemleniyor. Sanal Asistan olarak dışarıdan hizmet sunmak mümkün. Sanal Asistanlık bir hizmet sektörüdür.Hizmet alacağı kişiye teknolojinin tüm faydalarından yararlanarak hizmetini rahatlıkla sunabilir.

Sanal asistan yada yönetici asistanı olmakta gizlilik esastır. Gizlilik ve bilgi güvenliği hem şirketler açısından hemde hizmeti sunan kişi açısından risk teşkil edeceği için Sanal Asistanla çalışmak isteyen yöneticiler karşılıklı olarak mutlaka gizlilik ve bilgi güvenliği anlaşması imzalamalıdırlar.

Asistan olmanın geekliliklerini sayacak olursak az öncede belirttiğim gibi bilgi güvenliği esastır.3.kişilerle paylaşılamaz.Yabancı dil bilen asistan her zaman avantajdır.Yöneticilerin yurtdışı yazışmalarını, çevirilerini, araştırmalarını rahatlıkla üstlenebilir.E-maillerinizin yönetilmesi yada cevaplanması gerekiyorsa bu görevi de bir asistan üstlenebilir.Takvimin yönetilmesi, kişisel günlük işlerinizin takibi, projelerinizin takibi, raporlama ve analiz, harcama ve gider listeniz, sosyal medya desteği gibi daha birçok konuda hizmet vermektedir.

”Bu işin anahtarı, sanal asistanın başarınız için iş ortağınız olacağını her zaman hatırlamaktır”

gokcetolon
Henüz Yorum Yapılmamış

Yorumunuz: